Προγράμματα

Προγράμματα Αγωγής ΥγείαςΠρογράμματα Περιβαλλοντικής ΕκπαίδευσηςΠρογράμματα Πολιτιστικών Θεμάτων

Δημιουργούμε στην τάξη μας

a b
c d
e st

Εκπαιδευτικοί Όμιλοι

ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΑΣ

giannena2018afisa

ΕΝΑΣΤΡΗ ΝΥΧΤΑ

afisa-ekthesi-xmas2017

ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ

Λαογραφία και Λαϊκός Πολιτισμός
«Σκαρώνοντας» αινίγματα για τα Μυθολογικά Τέρατα
Οι κυριότερες φάσεις του πελοποννησιακού πολέμου
Ελληνορωμαϊκά μνημεία

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

• 2ο 6/Θ Πειραματικό Σχολείο Ιωαννίνων, Δωδώνης 6, ΤΚ 45221 Ιωάννινα

• Τηλέφωνο: 2651066326 Fax: 2651066326

• Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΣΧΕΤΙΚΑ

Ο δικτυακός τόπος του 2ου Π.Δ. Σχολείου Ιωαννίνων, φιλοξενείται από το Π.Σ.Δ. και υλοποιήθηκε με το λογισμικό ανοιχτού κώδικα Joomla v.3.2. Η λειτουργία του ξεκίνησε τον Οκτώβριο του 2013, στο πλαίσιο των δράσεων υποστήριξης της καθημερινής λειτουργίας του Σχολείου και της ουσιαστικής επικοινωνίας με τον υπόλοιπο κόσμο (μαθητές, γονείς, τοπική κοινωνία, επιστημονικοί και παιδαγωγικοί φορείς).

CREATIVE COMMONS

Άδεια Creative CommonsΤο περιεχόμενο του δικτυακού τόπου, υπόκειται στην άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού - Μη Εμπορική Χρήση - Παρόμοια Διανομή 4.0 Διεθνές

Joomla templates by Joomlashine