Διακρίσεις-Βραβεύσεις

7ος Διαγωνισμός Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστότοπων 2015Ο ιστότοπος του Σχολείου μας, έλαβε ειδικό έπαινο στα πλαίσια του 7ου Διαγωνισμού Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστότοπων 2015, στην κατηγορία Νηπιαγωγεία/Δημοτικά. Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από την «Ελληνική Ένωση για την Αξιοποίηση των ΤΠΕ στην Εκπαίδευση» (e-Δίκτυο-ΤΠΕ-Ε) και την Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών για τις Φυσικές Επιστήμες «Μιχάλης Δερτούζος», σε συνεργασία με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ)Σκοπός του διαγωνισμού είναι η ανάδειξη όλων των ποιοτικών διαδικτυακών ιστότοπων που παρέχουν εκπαιδευτικές - παιδαγωγικές υπηρεσίες υψηλού επιπέδου, η ηθική και η υλική -έστω και συμβολικά- επιβράβευσή τους. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 501 ιστότοποι που διαγωνίστηκαν σε πέντε κατηγορίες (Νηπιαγωγεία-Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια, Υποστηρικτές Δομές Εκπαίδευσης, Προσωπικοί Iστότοποι Eκπαιδευτικών).