Δράσεις του Σχολείου μας

Αστέρι της Ευχής, 2022

Παίρνουμε μέρος στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής», του φιλανθρωπικού μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού «Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος», που πραγματοποιεί τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών 3 έως 18 ετών με σοβαρές και απειλητικές ασθένειες ενισχύοντας τον αγώνα τους για ζωή, δύναμη και ελπίδα.

Οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας με μία δωρεά 2 ευρώ θα πάρουν ένα Αστέρι πάνω στο οποίο μπορούν να γράψουν το όνομα και την Ευχή τους. Με αυτόν τον τρόπο ένα χάρτινο αστεράκι μέσα από την αγάπη και τις Ευχές των παιδιών, γίνεται μαγικό! Η λάμψη του χαρίζει χαρά, δύναμη, ελπίδα και παράλληλα καλλιεργεί την έννοια του εθελοντισμού και της προσφοράς προς τον συνάνθρωπο που δοκιμάζεται. Με τη συμμετοχή μας θα βοηθήσουμε στην εκπλήρωση μιας ευχής ενός ακόμα παιδιού.

Μοιράσου τη Δύναμη-Μιας-Ευχής: Ένα μάθημα ζωής για τα παιδιά μας!

«To παιδί σκέφτεται για το παιδί, τα υγιή παιδιά σκέφτονται για τα άρρωστα παιδιά»