Ο Μικρός Πρίγκηπας, 2017

little prince

Οι μαθητές/τριες της Στ΄ τάξης σας προσκαλούν στη γιορτή αποφοίτησης με τη θεατρική παράσταση «Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ» του Αντουάν Ντε Σαιντ Εξυπερύ, τη Δευτέρα 12 Ιουνίου 2017 και ώρα 11:00 π.μ. στην αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σπυρίδωνος ΖΠΑ. Δείτε το πρόγραμμα της θεατρικής παράστασης εδώ.

"Οι μεγάλοι δεν καταλαβαίνουν τίποτα από μόνοι τους, και είναι κουραστικό για τα παιδιά να προσπαθούν πάντα και συνέχεια να τους εξηγούν τα πράγματα".
"Αυτό είναι το μυστικό μου. Είναι πολύ απλό. Μόνο με την καρδιά μπορεί κάποιος να δει σωστά - αυτά που είναι πραγματικά σημαντικά δεν μπορούν να τα δουν τα μάτια".

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Αγγελική Χειλάκη, Δασκάλα ΠΕ 70
Μουσική Επιμέλεια: Ανθή Σταύρου, Μουσικός ΠΕ 16
Επιμέλεια σκηνικής παρουσίας : Σταματία Φαρδέλλα, Θεατρολόγος ΠΕ 32
Επιμέλεια σκηνικών: Βασίλης Αρβανίτης, Παναγιώτης Γκαρτζονίκας, Λασκαρίνα Ελευθεριάδου,