solidarity2

Το σχολείο μας προκειμένου να ανταποκριθεί στην έκκληση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου μας για βοήθεια και για να σταθούμε δίπλα στους οικονομικά αδύναμους συμπολίτες μας, ιδιαίτερα τις Άγιες μέρες των Χριστουγέννων, θα συγκεντρώσει τρόφιμα στο χώρο του σχολείου, από 6/12/ έως και 9/12/2021.  Η συγκέντρωση των αγαθών θα γίνει στην είσοδο του σχολείου, ώστε στη συνέχεια θα συσκευαστούν και θα παραδοθούν στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου μας. Όποιος επιθυμεί μπορεί να προσφέρει κάποια από τα παρακάτω προτεινόμενα είδη:

Τρόφιμα μακράς διαρκείας: Μακαρόνια, ρύζι, γάλα εβαπορέ, κονσέρβες, αλεύρι, ζάχαρη, όσπρια, φρυγανιές, μαρμελάδες και μέλι, ελαιόλαδο.

Είδη προσωπικής υγιεινής: Χαρτί υγείας, σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες και οδοντόβουρτσες, σαπούνια, πάνες, μωρομάντηλα κ.ά.

Επίσης λόγω των εορτών συσκευασμένα γλυκά Χριστουγέννων: όπως μελομακάρονα και κουραμπιέδες.

Συνημμένα: Επιστολή του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας – Αλληλεγγύης και Προσχολικής Αγωγής (Ο.Κ.Π.Α.Π.Α) του Δήμου Ιωαννιτών.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου