Δράσεις του Σχολείου μας

myrafiki thub

Το 2ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων στη διάρκεια της Χριστουγεννιάτικης γιορτής πραγματοποίησε εορταγορά με κατασκευές που έκαναν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου. Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν διατέθηκαν για την αγορά φαρμάκων και σχολικών ειδών προκειμένου να δοθούν στα παιδιά του χωριού Μόντε της Ουγκάντα της Αφρικής. Παράλληλα οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου ζωγράφισαν και έφτιαξαν ευχετήριες κάρτες και η φιλανθρωπική οργάνωση  My Rafiki ανέλαβε να μεταφέρει τα είδη που συγκεντρώθηκαν στα παιδιά του χωριού Μόντε στην Ουγκάντα.

Η My Rafiki έκανε την παρακάτω σχετική δημοσίευση ενώ οι μαθητές μας περιμένουν με ανυπομονησία τα νέα των καινούριων φίλων τους που θα μας μεταφέρει η παραπάνω φιλανθρωπική οργάνωση.