Εργαστήριο Πληροφορικής

Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας, 2024Οι μαθητές/τριες της Ε' τάξης (Σχ. Έτος 2023-2024) συμμετείχαν στο 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίαςπου πραγματοποιήθηκε στα Ιωάννινα στις 18-19 Απριλίου 2024. Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα εδώ και την αφίσα εδώ.

Οι μαθητές/τριες, την Πέμπτη 18 Απριλίου 2024, παρουσίασαν ρομποτικές κατασκευές με τον γενικό τίτλο "Στιγμές Φωτεινής Έμπνευσης" που δημιουργήθηκαν στο πλαίσιο της δράσης «Μικρή Επανάσταση στην εκπαίδευση: Αναδεικνύουμε τις ψηφιακές δεξιότητες των Ελλήνων του Αύριο...»,  χρησιμοποιώντας εξοπλισμό ρομποτικής Gigo Micro:Bit Compatible Robots. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές/τριες της Ε' τάξης! Συγχαρητήρια στην ομάδα που παρουσίασε τα έργα!

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Νικολού Αγγελική (ΠΕ86), Χειλάς Αθανάσιος (ΠΕ70)