Βιβλία Γ' Τάξης

Ας γράψουμε ένα βιβλίο…

Βελούδινα λουλούδια ανθίζουν στον κήπο της φαντασίας και οι σελίδες γεμίζουν με μαγευτικές ιστορίες. Είναι η στιγμή που ο Όμιλος της Γ΄ τάξης με θέμα τα Βότανα αναδεικνύει τις δημιουργικές πτυχές των μαθητών/τριών μέσα από το πιο αγαπημένο φυτό της φύσης: το χαμομήλι.

Αυτή η μικρή έκδοση συλλέγει τις μικρές ιστορίες που έγραψαν οι μαθητές/τριες, χρησιμοποιώντας λέξεις που "έφυγαν από τη χύτρα της φύσης" … και μπήκαν μαζί για να αφηγηθούν μικρές και απλές ιστορίες για το βότανο της άνοιξης. Οι ιστορίες αυτές συγκεντρώθηκαν σε ένα ψηφιακό βιβλίο φτιαγμένο με το εργαλείο storyjumper. Ελάτε να ταξιδέψουμε μαζί σε έναν κόσμο γεμάτο όμορφες παιδικές ιστορίες!

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Παναγιωτοπούλου Ελισάβετ (ΠΕ70)

Book titled 'Ας γράψουμε... ιστορίες για το χαμομήλι'Read this book made on StoryJumper

chamomili QR codeStoryJumper